Exceleo - meble włoskie

Meble Włoskie

Exceleo - meble włoskie

Meble sprzedawane przez nas produkowane są we Włoszech – to już wiecie :) Przeglądając naszą ofertę rozpoznać można od razu niepowtarzalny włoski styl. Kształtował się on przez wieki dopracowywany przez wysokiej klasy architektów i designerów.  Nie wszystkim jednak wiadome jest, gdzie dokładnie powstają nasze krzesła, stoły, hokery i fotele, a także pozostały asortyment.

Nieomal całość naszej produkcji pochodzi z miejsca we Włoszech zwanego „zagłębiem meblarskim” z rejonu Manzano,  we Włoszech i na świecie znanego właśnie z produkcji krzeseł.
 
 
Oczywiście samo miasto nie powstało z tego powodu, a nawet dużo wcześniej, mówi się, że swoją nazwę wzięło od imienia byłego rzymskiego żołnierza, który był pierwszym osadnikiem. Na terenie miasta można znaleźć budynki pamiętające XVI i XVIII wiek. Ale historia miasta nie jest zbyt dobrze znana nawet jego mieszkańcom, gdyż w większości są to imigranci przybywający tu za chlebem w czasach rewolucji przemysłowej. Dlatego o jego historii mówi się zwykle w kontekście produkcji krzeseł.

Zaczęło się od kilku miejscowych – rolników, którzy wytwarzali krzesła na potrzeby swoje i swoich sąsiadów. Było to idealne miejsce do rozpoczęcia większej produkcji  ze względu na dostępność surowca w pobliskich lasach oraz stację kolejową, która mogła posłużyć do wysyłki gotowego produktu w różne regiony Włoch.

Pierwsze krzesła były proste: drewno i siedzisko ze słomy. Rzemieślnicy byli znani głównie w najbliższej okolicy. Rozwój nastąpił w latach 70 XIX w. Wiele małych firm rozwinęło produkcję, niestety wielki kryzys i tutaj spowodował liczne redukcje i zwolnienia. Podobnie, jak w każdym miejscu świata, właśnie ten rytm wzlotów i upadków kształtował przemysłowe oblicze tego regionu. Dziś jego produkty mają swoją markę i znane są na całym świecie. Słynny trójkąt, swoiste zagłębie krzesłowe tworzy Manzano wraz z San Giovanni al Natisone Horn Rosazzo Premariacco, Buttrio i nadal się rozszerza. A liczba ludności stale rośnie, jak to jest w rozwijających się regionach przemysłowych.

Exceleo ekskluzywne meble włoskie
basket ico basket ground ico
Twój koszyk jest:

pusty