Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Polowanie na Myszy w Marzeniach

Podczas snu miałem okazję uczestniczyć w tajemniczym polowaniu na myszy. Sen ten zaczął się od momentu, gdy znalazłem się w leśnej polanie, otoczonej wysokimi drzewami, których korony zdobiły złociste promienie słońca. Byłem w towarzystwie innych myśliwych, którzy byli uzbrojeni w łuki i strzały. Byliśmy wszyscy gotowi do rozpoczęcia polowania.

Sensacja i adrenalinowe podniecenie było do złudzenia realne. Chociaż nie jestem zwolennikiem łapania czy zabijania zwierząt, w śnie czułem się jak aktor w spektaklu, gotowy do odegrania swojej roli. Nasze dłonie spuchły z nerwów, a serca biły mocniej, kiedy zbliżaliśmy się do naszych celów.

Przesuwaliśmy się po cichu przez gęsty las, starając się nie zdradzić naszej obecności myszom. Nasze oczy skupiały się na każdym ruchu wśród trawy i krzaków. Za każdym razem, gdy zauważaliśmy chwilowe drgnienie, nasze strzały odzywały się, łapiąc te kruche stworzenia w swoim zasięgu.

W tej sytuacji zauważyłem pewien niepokój w moim sercu i duszy. Patrząc na te zwierzęta, dotknąłem własnego wewnętrznego konfliktu. Czy moje marzenia polegały na polowaniu na bezbronnych i niewinne stworzenia? Czy miało to jakąkolwiek wartość, poza doraźnym poczuciem satysfakcji z zdobycia trofeum?

W kolejnym momencie mój sen nabrał zupełnie innego wymiaru. Teraz to ja byłem myszą, uciekającą przed łowcami. Czułem tę przerażającą chwilę, kiedy życie jest zagrożone, a instynkt samozachowawczy prowadzi nas do desperackiego gonienia za bezpiecznym miejscem. Z każdym krokiem, z każdym skokiem w moim śnie, czułem się coraz bardziej zagubiony, walcząc o przetrwanie.

To doświadczenie odmieniło mój punkt widzenia na polowanie na myszy. Zrozumiałem, że jest to akt niewymiarowy i nieodpowiedni dla mnie. Wspaniałe zwierzęta, jakimi są myszy, są w równym stopniu godne szacunku i ochrony jak jakiekolwiek inne stworzenie. Sen ten otworzył mi oczy na delikatność ich istnienia oraz skłonił do zastanowienia się nad etycznymi aspektami innych działań w moim życiu.

Podsumowując, sen o polowaniu na myszy był dla mnie mocnym sygnałem o potrzebie szacunku dla życia we wszystkich jego formach. Przenikający kontrast między rolą myśliwego a myszy, której lękałem się o przetrwanie, zainspirowały mnie do refleksji nad moimi wartościami i postawami wobec innych istnień.

źródło: Stowarzyszenie ezoteryków TPN25
autor
Onejromanta: Tomasz Stańko

Od 15 lat tworzy artykuły, horoskopy i senniki na portalu exceleo.pl. Sennik jest  jego pasją i codziennością. Pisząc sennik kieruje się doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu ezoteryki. 

Opinie na temat artykułu

Oceń artykuł jako pierwszy!

Dodaj opinię

Ocena: