Zwiększ kontrast
Wyłącz animacje
Zwiększ widoczność
Odwróć kolory
Czarno-biały
Powiększ kursor
Rozmiar tekstu
Odstęp między literami
Czytanie tekstu
Resetuj ustawienia

Znaczenie snu Alibi

Dziś opowiem Ci o moim ostatnim śnie, który naprawdę mnie zaintrygował. Nie jestem specjalistą od snów, ale postaram się opowiedzieć go w taki sposób, aby angażować Ciebie, czytelnika, i aby brzmiał jak zwyczajna rozmowa. Oczywiście, używam tutaj zaimków osobowych, tak jak rozmawiałbym z Tobą osobiście, bo chcę, żebyś czuł się jak najbardziej zaangażowany.

Więc tak, sen zaczął się w jakiejś tętniącej życiem restauracji.
W środku było gwarno i tłoczno, ludzie śmiali się i rozmawiali, a powiewające zasłony nadawały miejscu przyjemny klimat. Patrzyłem, jak kelnerzy przemykają między stolikami, zanosząc zamówienia. W pewnym momencie spostrzegłem tam jedną kobietę, która wydawała się być bardzo podejrzana. Miała na sobie czarny płaszcz i nosiła okulary przeciwsłoneczne - w restauracji w zamkniętym pomieszczeniu! To było coś dziwnego. Zaczęło mnie to intrygować.

Nagle, jakby dla ukrycia swojego podejrzliwego wyglądu, kobieta położyła rękę na stole i zaczęła udawać, że jest zajęta korzystaniem ze swojego telefonu. Ale coś w tym było nie tak - wydawała się zaniepokojona i sfrustrowana. W pewnym momencie z trochę oddalonym wyrazem twarzy, podeszła do innego stolika, gdzie siedział mężczyzna. Nie mogłem dosłownie słyszeć, co mówili, ale zachowanie kobiety wskazywało na to, że chodziło o jakąś konspirację. Wtedy pomyślałem sobie, że może to być ważne dla mnie.

Postanowiłem zbadać tę sprawę i oczywiście, we śnie to zupełnie logiczne, żeby to zrobić, musiałem się zamienić w detektywa. Powiedzmy, że wciąż mi się to podobało, bo lubię zagadki i wyzwania. Zakładając elegancki kapelusz i zaczepiając kolejne tropy wraz z biegiem snu, ruszyłem tropem podejrzanej kobiety i jej tajemniczego spotkania.

Intryga gęstniała, gdy zauważyłem, jak kobieta po spotkaniu z mężczyzną położyła mu coś na stoliku. Wyglądało to jak mały kawałek papieru. Moje serce wtedy mocniej zabrzmiało, czując, że jestem na śladzie czegoś wielkiego. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ kobieta ostrożnie wstała i zaczęła odchodzić. Poczekałem chwilę, aby przekonać się, że opuszcza restaurację, a następnie postąpiłem tym samym.

Ścigając ją przez wąskie uliczki, doszedłem do pewnego budynku, który wyglądał na opuszczony i zrujnowany. Wiedziałem, że nie mogę się poddać, muszę dowiedzieć się, co tam ukrywała. Wszystko dotarło do swojego punktu kulminacyjnego, kiedy wchodząc do tego budynku, odkryłem laboratorium. Tam były różne rurki, dziwne przyrządy i mikroskopy. Wydawało się, że odkryłem sekretne miejsce, w którym prowadzono podejrzane eksperymenty.

To był moment, kiedy wszystko zaczęło się zamieniać. Poczucie zagrożenia coraz bardziej mnie ogarniało, a w głowie ścieżki myśli splatały się w zupełnym chaosie. Dotknąłem jednej z rurek i nagle obraz zamarł.

Obudziłem się z krzykiem, lekko spocony i z duszą odbierającą jeszcze tę naprawdę przygnębiającą wizję. Cofnąłem się, zastanawiając się, co właściwie ten sen mógł oznaczać i jakie znaczenie może mieć dla mnie.

Postanowiłem sprawdzić w senniku, co mogło być przyczyną takich snów i czy istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie. Odkryłem, że sen o podejrzanej kobiecie może sugerować moje poczucie niepewności wobec pewnej sytuacji w moim życiu. Może być to związane z jakąś tajemniczą drugą stroną czy z przeczuciem, że coś jest nie tak.

Ciekawie, że sen miał miejsce w restauracji. Może to oznaczać, że ta sytuacja dotyczy mojego życia emocjonalnego lub relacji z innymi ludźmi. Podejrzana kobieta i jej podejrzane zachowanie mogą symbolizować coś, co próbuje ukryć, co nie jest do końca przejrzyste.

Moja transformacja w detektywa może odzwierciedlać moje pragnienie odkrycia prawdy i znalezienia odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Chciałbym wiedzieć, coś co nie jest jawne i być w stanie zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje w kulisach.

Ostatecznie, sen przechodzi w sam środek naprawdę intrygującej historii - odkrycia tajemniczego laboratorium. To może symbolizować moją potrzebę zrozumienia czegoś, co działa w ukryciu, co jest trudne do ogarnięcia. Może to oznaczać, że pragnę odkryć nowe możliwości, nowe obszary zainteresowań lub nawet odkryć coś, czego jeszcze nie znam o samym sobie.

Wreszcie, budząc się przerażony, czuję jakby sen próbował mi przekazać, że muszę skonfrontować się z tą niepewnością i przejść przez nią. Muszę odważyć się spojrzeć w przyszłość z pewnością siebie i gotowością do odkrywania nowych ścieżek.

Wiem, że sen to tylko sen, ale czasem może ukrywać pewne przesłanie. Chociaż oczywiście nie powinniśmy zbytnio przywiązywać się do takiej interpretacji i zamieniać swojego życia w obsesję na punkcie snów, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, co mógł nam przekazać.

A więc oto mój sen o podejrzanej kobiecie, tajemniczym laboratorium i mojej transformacji w detektywa. Oczywiście, to tylko interpretacja, bo przecież nie jestem ekspertem od snów. Ale ciekawe, co by się stało, gdybym napisał dalszy ciąg tej opowieści. Może to pytanie pozostawiam już Tobie, czytelniku, abyś sobie wyobraził, co by się działo dalej w tej intrygującej historii.

źródło: Stowarzyszenie ezoteryków TPN25
autor
Onejromanta: Tomasz Stańko

Od 15 lat tworzy artykuły, horoskopy i senniki na portalu exceleo.pl. Sennik jest  jego pasją i codziennością. Pisząc sennik kieruje się doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu ezoteryki. 

Opinie na temat artykułu

Oceń artykuł jako pierwszy!

Dodaj opinię

Ocena: